İzmir Tente Sistemleri

Gaziemir Körüklü Tente

Gaziemir Körüklü Tente

Körüklü tente; körük fonksiyonu sayesinde istendiğinde açılıp kapanması ile oldukça kullanışlıdır. Körüklü tente modelleri; dükkan, cam önü, balkon, kapı girişleri gibi yerlere konsept itibarıyla şık bir görsellik sağlamakla beraber, mekanı güneş ve yağmurdan korumaktadır.

Metal aksamı komple alüminyumdan olan körüklü tentenin paslanma sorunu ortadan kaldırılmıştır. Gaziemir körüklü tente, kullanılan alüminyum profiller üzerine kanal yaparak bu kanala sert plastikten malzeme gizlenmiştir. Bu malzemenin kullanım amacı; zamana ve hava şartlarına karşı dayanıklılığı arttırmak ve akrilik kumaşın tente iskeleti üzerine bütünleştirilmesidir.

Körüklü Tente Sistemleri otel, kafe, restoran ve benzeri mekanlarda güneşin ve yağmuru belirli ölçülerde kontrol altında tutmak için kullanılan bir tente sistemidir. Körüklü tente çalışma ve uygulama prensipleri nedeni ile en fazla 6 metre genişlik ve 120 santim öne doğru eğilim özelliği ile çalışmaktadır ve genellikle balkon ve girişlerde tercihen kullanılmaktadırlar.

Gaziemir Körüklü Tente Özellikleri
Körüklü tente, sabit tente, mafsallı tente ve raylı tente gibi tente çeşitlerine göre daha farklı bir işlevselliğe sahiptir.
Körüklü Tente sistemlerinde bulunan aşağı – yukarı hareket eden körükleri
sayesinde tentenin her hangi bir noktasına elle müdahale etmeden, tentenin gölge verdiği yada yağmur koruması sağladığı noktaları arzuya göre ayarlanabilmektedir.