İzmir Tente Sistemleri

Tente

Tente

Tente sistemleri, yaptırmadan önce kişilerin üzerine düşünmeleri gereken sistemlerdir. Çünkü çok fazla seçenek vardır ve bu seçeneklerden birini seçerken dikkat etmek gereken çok fazla detay da vardır. Tente sistemleri, sadece olumsuz hava koşullarından korunmak için değil, aynı zamanda da mekânı güzelleştirmek ve mekânın tasarım açısından geliştirilmesi için de sıklıkla kullanılmaktadır. Konu tente fiyatları olduğu zaman da bilinmesi gereken en önemli şey, fiyatların genel olarak ekonomik olduğu, ancak kalite ve çeşit açısından çok seçenek olmasından ötürü de farklılıkların olmasının çok normal olmasıdır.

Tente Nedir?

Tente, bir mekânın güneş, yağmur, kar, rüzgâr, dolu gibi hava koşullarından olumsuz bir şekilde etkilenmesini engelleyen, güneşlik formunda bulunan, kumaş, plastik, bez gibi maddelerden oluşan koruyucu bir mekanizmadır. İlk çıkan tenteler, çadır ve şeffaf branda gibi malzemelerden üretiliyordu. Fakat teknolojinin ve yaşam koşullarımızın gelişmesi sonucunda daha fonksiyonel bir şekilde gelişmeye başladı. Hatta elektrikli İzmir otomatik tente versiyonları bile üretilmeye başlandı.

Tente Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Tente sistemleri hem endüstriyel hem de ev tipi olarak kullanılmaktadır.

•          Mağazalarda

•          İşletme ve butiklerin vitrinlerinde

•          Kafe ve restoranlarda

•          Açık bahçelerde

•          Otellerde

•          Spor salonlarında

•          Havuz kenarlarında

Tente sistemleri kurulurken bir yapı ruhsatına gerek yoktur. Bu yüzden kolayca kullanılabilmektedir.

Tente Çeşitleri Nelerdir?

Pek çok tente çeşidi vardır. Bunlar hem kumaş hem bez hem elektrikli hem körüklü olabilir. Bu tentelerin, tente modelleri açısından bakılırsa, hepsinin şekli ve dokusu farklıdır. Tente sistemi kurdururken de hangi çeşit sistemi seçeceğiniz konusunda bir karar vermek tamamen sizin zevkiniz ve isteğinize kalmıştır.

• Körüklü Tente Sistemleri

Bu tente sistemleri, genellikle pencere ve balkon önlerinde kullanılır. Genellikle demir veya alüminyumdan üretilir ve bu demir gövdenin üst kısmı, özel olarak boyanmış bir akrilik kumaş ile kaplanmıştır. Elektronik değillerdir. Mekanik bir sistemleri vardır. Bu sebepten de ömürleri daha uzundur. Fiyat olarak diğer tente sistemlerine göre daha uygun olduğu için genellikle evlerde kullanılır. Aynı zamanda bu fiyat olarak uygunluğun bir diğer sebebi de her ne kadar işçilik daha fazla olsa da malzeme miktarının daha az olmasıdır. Malzemenin az olması, kalitenin az olması demek değildir.

• Mafsallı Tente Sistemleri

Bu tente, daha çok bahçe gibi mekanlarda kullanılmaktadır. Fakat, restoran, kafe, küçük evler, kısacası her yerde rahatlıkla kullanılabilecek bir sistemdir. Hatta bu tente çeşidi, dünyanın her yerinde en sık kullanılan çeşittir. Hem ekonomik hem de fonksiyonel bir tente sistemidir. Akrilik ya da polyester boyanmış bir kumaştan yapılabilir ve bu kumaş, her renk ve desen olabilir. Mafsallı tente, mekânı hem güneşten hem de yağmurdan korur ve ayrıca da iç mekânda kullanılan klimayı çok daha verimli kılar. Bu İzmir otomatik tente sistemi uzaktan kumanda yardımıyla, 100-150 metre uzaktan bile rahatça açılıp kapatılabilir. Temizlenmesi ve bakımı çok kolaydır ve çok ekonomiktir.

• Karpuz Tente Sistemleri

Karpuz tente sistemleri, genellikle oteller tarafından tercih edilir. Karpuz dilimlerini andıran ve parça parça yerleştirilen karpuz tente, PVC veya akrilik kumaşla kaplanır. Şekli kabarık olduğu için, mekânı güneş ışınları ve yağmurdan çok güzel koruma özelliğine sahiptir. Ayrıca tente boyu da kolayca ayarlanabilir olduğu için çok kullanışlıdır.

• Çift Yönlü Açılır Kapanır Tente Sistemleri

Çift yönlü açılır kapanır tente aynı zamanda T- modül tente de denmektedir. Adı üstünde “T” şeklinde olan ve iki tarafı da açılıp kapatılabilen bu tente sistemi, daha çok geniş alanlarda tercih edilmektedir. İster tek taraflı ister çift taraflı olarak açılıp kapatılabilen bu tente, iki adet profil ayağın üzerine monte edilir. Bu tente sistemini en sık sahil kenarlarındaki kafe ve restoranlarda görmekteyiz ancak tıpkı diğer tentelerde de olduğu gibi, bu tenteler de her yerde kullanılabilir. Motorlu bir şekilde de kullanılabildikleri için, açılıp kapanma aşamaları çok kullanışlıdır. Hem sabit hem de tekerlekli bir düzeneğe sahip olabilmesi açısından da çok kullanışlıdır.

• Kasetli Tente

Kasetli tente sistemi, hem açılır kapanır bir özelliğe sahiptir, hem de estetik bir görünüme sahiptir. Daha çok gölgelendirme amaçlı kullanılırlar ve ithal kumaş ile üretilirler. Genellikle binaya birleşik bir sisteme sahiptir. Bu sebepten de her zaman çok toplu durur. Çünkü kapalı olduğu zaman, kumaş tamamen saklı durur. Zaten ismindeki kaset kelimesi de buradan gelir.

• Stor Şeffaf Branda Sistemleri

Stor şeffaf branda, her mevsim için çok uygundur. Çünkü hem mekânı güneş ışınlarından korur hem rüzgârın ve soğuğun kötü etkilerini engeller, hem de bir yandan dışarıyı rahatça görebilmenizi sağlar. Zaten bu sebepten ötürü de diğer adı raylı perdedir.  Hem otomatik hem de manuel olarak rahatça elle açılır kapanır tente olma özelliğine sahiptir. Mevsimsel efektlerden korumasına ek olarak, aynı zamanda tozdan koruma konusunda da çok işlevseldir. Her mevsime uygun olduğu için, bütün bir yıl rahatlıkla bu tente sistemini kullanabilirsiniz. Genellikle en çok kafe ve restoranlarda tercih edilir. Alev almamaları için özel bir maddeden yapıldıkları için, soğuk havalarda ısıtıcı kullanırken endişelenmenize de gerek kalmaz.

• Kış Bahçesi Sistemleri

Hem soğuktan korunmak isteyen hem de açık alan hissini kaybetmek istemeyen mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Aynı zamanda tıpkı stor şeffaf branda gibi, kış bahçesi de mekânı tozdan ve rüzgârdan çok güzel korumaktadır. Genellikle sıcaklığın korunması temel amacı olduğu için kışın tercih edilir. Motorlu bir mekanizmaya sahip olduğu için, uzaktan kolaylıkla kontrol edilebilir. Aynı zamanda tente sistemleri, açılıp kapanma açısından, motorsuz ve manuel de olabilir. Bu noktada, tentelerin açılıp kapanma işlemleri tamamen elle yapılmaktadır. Bu karar tamamen kişiye bağlıdır.

Tente Ne Amaçla Kullanılır?

Tente sistemlerinin kullanılma amacı olumsuz hava koşullarından korunmadır. Yani rüzgârdan, güneşten, kardan ve yağmurdan korunmak için çok faydalıdır. Ayrıca bunlara ek olarak mekâna bir konfor sağlayıp, daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlar. Genellikle iç mekânda sigara içilemediği için çok tercih edilen restoran ve kafelerin bahçe alanlarında bu tente sistemleri çok sık kullanılır. Buna ek olarak, ev bahçelerinde, teraslarda, balkonlarda ve daha pek çok yerde sıklıkla karşımıza çıkarlar. Asıl amaçları;

• Mekânı rüzgârdan ve tozdan korumak.

• Mekânı güneşten ve güneşin mobilyalar üzerinde yaratabileceği olumsuz etkilerden korumak.

• Mekânı yağmurdan ve diğer yağışlardan korumak.

• Mekânın dışarıdan bakınca olan görüntüsünü daha da şık bir hale getirmek.

Tente Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Tente fiyatları belirlenirken pek çok farklı konuya dikkat edilir. Bunlar;

• Tentenin manuel mi yoksa İzmir otomatik tente olarak mı açılıp kapanacağı,

• Tentenin tasarımı,

• Tentenin kumaşı ve kumaşının kalitesi,

• Tentenin katlama ve rulo özellikleri,

• Tentenin kaplayacağı alanın metrekare olarak hesabı.

Tüm bu özellikler ve çok daha fazlası, tente sistemlerinin fiyatının hesaplanmasında çok büyük bir rol oynar. Size en uygun fiyatlı ve kaliteli ürünleri sunmak için devamlı çalışmaktayız. Yapılacak ufak tefek olan değişiklikler bile fiyat açısından değişiklik gösterebilir. Ayrıca bunlara ek olarak, tentenin tasarımı ve kalitesi de büyük değişikliklere sebep olabilir. Yine de tente yaptırmak, ekonomik olarak çok zorlayıcı boyutlarda değildir. İzmir tente firmaları olarak herkes için ulaşılabilir olmak bizim en büyük amacımız. Özellikle performansları ve mekânın kalitesini arttırma güçleri göz önünde bulundurulursa, manuel veya İzmir otomatik tente çeşitlerinin fiyatları çok ekonomik olur.